Sıcak Havalarda Yapılabilecek En İyi Aktiviteler – Ne Yapılır?

Yaz aylarına giriş yaptığımız bugünlerde sıcaklıkların giderek artması da beraberinde hangi aktivitelerin yapılabileceği sorusunu getiriyor. Eğlenceli ve ilgi çekici çeşitli aktiviteler yapılabileceği gibi kişinin planlı olması ve doğru seçimlerin gerçekleştirilmesi de çok daha uygun maliyetli bir tatili sağlayacaktır. Sizlerde bütçenize uygun seçimlerle sıcak havalarda yapılabilecek aktiviteler arasında tercih yapabilir, hemen şimdi planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. İşte, sizler için hazırladığımız sıcak havada ne yapılır sorusuna verilebilecek cevaplar.

SÖRF

☀  Sörf

Rüzgarla baş başa kalarak yapılacak sörf sporu şüphesiz ki sıcak havalardaki en iyi seçim olacaktır. Sizlerde rüzgarıyla meşhur tatil beldelerinde sörf yapabilir, zorlu bu aktivitenin keyfini varabilirsiniz. Denizde yapılacak aktiviteler arasında olup Windsörf de tercih edebilirsiniz. Dalgalarla boğuşmak yerine rüzgârın götürdüğü yerleri ziyaret edebilir, suyun üzerinde sıcak havaların etkilerini kırabilirsiniz.

KITEBOARD

☀  Kiteboard

Denizde uçabilmenin tadına varmak isteyenler için en iyisi Kiteboard yapmak olacaktır. Tahtanın monteli olmadığı ve uçurtmaya bağlı olarak yapılan Kiteboard hali hazırda en iyi su sporları listesinde de ilk sıralarda gelir.

SU KAYAĞI

☀  Su Kayağı

Hız teknesine iple bağlı olup ayaklardaki monteli su kayaklarıyla eşsiz bir deneyim yaşamak isteyenler için su kayağı vazgeçilmezdir. Denizde yapılacak aktiviteler arasında olup yapımı oldukça da kolaydır. Hız teknesinin giderek hızlanması ise dalgalara çarparak baş döndürücü bir keyfin alınmasını sağlıyor.

DALIŞ

TAVSİYE YAZI
ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİNDE YAPABİLECEKLERİ EN İYİ İŞ FİKİRLERİ

☀  Dalış

Denizaltında keyifli bir yolculuğa çıkarak da sıcak havaların olumsuz etkilerinden kurtulmanız mümkün olacaktır. Denizaltında yapacağınız yolculukla eşsiz canlılar görebilir, farklı hayatlara dokunabilirsiniz. Ayrıca sualtında kullanıma uygun fotoğraf makinesiyle anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Tüple gerçekleştirilen bir su sporu olup nasıl kullanılacağı ise eğitmenler tarafından kısa sürede sizlere öğretiliyor. Sonrasında ise maviliklerde keyifli bir tura çıkmamanız için hiçbir sebep olmuyor.

TEKNE TURU

☀  Tekne Turları

Arkadaşlarla yapılacak aktiviteler listesinde de olabilecek tekne turları ise şehir ve karadan kaçmak için idealdir. Farklı koylara yapılacak tekne gezileriyle mavilikler görülebilir. Ayrıca sıcak yaz günlerinde bazı bölgelerde denize girilmesi de söz konusudur. Böylelikle bir yandan ferahlanması sağlanırken tüm yorgunluğunuzu atabilmenizde mümkün hale getiriliyor.

RAFTING

☀  Rafting

Adrenalin isteyenler için en uygun su sporu olan rafting, benzersiz bir deneyimde kazandırıyor. Bot içerisinde dalgalarla yapılan mücadelelerle eğlence dozunun yükseğe çıkarılması söz konusu. Kask ve can yelekleri takılarak yapılan rafting yazın yapılacak şeyler sıralamasında söz sahibi.

DENİZE KARŞI KİTAP OKUMAK

☀  Plaj-Deniz

Hali hazırda su sporları haricinde sıcak havalarda yapılacak eylemlerin başında plajlarda vakit geçirmek gelir. Deniz kenarında yapılacak aktiviteler sayıca da fazla olurken kişinin tüm yorgunluğunu atması da deniz sesinin duyulmasıyla mümkün olabilir. Büyük bir dinlenme sağlayan deniz sesini dinleyebilir, denize bakarak kitap okuyabilirsiniz.

Açıkhava Konserleri

☀  Açıkhava Konserleri

Yaz aylarının sıcak günlerinde bunalanlar için gece saatlerinde yapılacak aktiviteler olmazsa olmazlardandır. Özellikle Açıkhava konserleriyle doyasıya eğlenebilir, sevdiğiniz sanatçılarla saatlerce şarkılar söyleyebilirsiniz.

DOĞADA KAMP

☀  Doğa Manzarasında Kamp Kurma

Karadeniz’in yüksek yaylarına çıkarak kurulacak çadırlarla doğa ile iç içe kalınmasını sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde Antalya ve Eğe bölgelerinde de kamp çadırlarına uygun yerlerin sayısı oldukça fazladır. Daha ferah ve serin bir ortam için ağaçların arasında orman içinde birkaç gün geçirmeniz yeterli olacaktır. Şehrin tüm sorunlarından uzak bir dinlenme imkanını da doğa manzarasına bakılan çadırlarınızda elde edebilirsiniz. Arkadaşlarla yapılacak aktiviteler arasında bulunan çadır kampları için çok büyük gerekliliklerde yoktur.

Leave a Reply

Göster
Gizle