Sevgiliyle İzlenebilecek En Güzel 7 Film : Neler İzlenmeli?

Sevgili ile yapılabilecek en iyi aktivitelerden bir tanesi de şüphesiz ki en iyi filmler sıralaması yaparak izlemeye başlamaktadır. Tüm hazırlıkların yapılmasının ardından romantik bir ortamda birlikte izlenecek filmlerin sahip olduğu değerler de bir başkadır. Peki, sevgili ile izlenebilecek en güzel filmler hangileridir?

1. Paris’te Gece Yarısı

Paris’te Gece Yarısı

2011 yapımı olan Paris’te Gece Yarısı filmi romantik-aşk hikayeleri arayanlar için en iyi seçimdir. Kathy Bates, Adrien Brody, Carla Bruni gibi isimlerin var olduğu filmin İMDB puanı 7.7. olurken yönetmenlik koltuğunda ise Woody Allen oturuyor. Sonbaharda evlenme planları yapan Gil ile İnez büyük bir değişime giderek Paris’te yaşamaya karar verir. Son derece büyük bir Paris manzarasında geçen filmde karşılaştıkları olaylar ise büyük değişimleri de beraberinde getirecektir. Eğlenceli ve bol aksiyonlu olmasının yanı sıra sevgiliyle izlenecek aşk dolu filmler arasında da ilk sırada sayılabilir.

2. Aşk Her Yerde

Aşk Her Yerde

Richard Curtis tarafından yönetilen 2003 yapımı Aşk Her Yerde filmi de sevgiliyle izlenecek romantik filmler arasındadır. Yılbaşı konulu olan filmde 10 farklı aşk hikayesinin nasıl şekillendiği anlatılıyor. Londra’da geçen hikayelerde kırılan kalplerle aşkı için riske giren aşıkların mücadeleleri de romantik bir hava isteyenlerin aradığı cinsten.

3. Roma Tatili

Roma Tatili

İMDB puanı 8.1 olan 1953 yapımı Roma Tatili isimli filmde ise ülke prensesinin uzun bir Avrupa seyahatine çıkışı konu alınıyor. Hayattan bunalan ve doktoru tarafından verilen sakinleştiricilerle yaşama tutunmaya çalışan çaresiz bir prensesin aşkını bulması sevgili ile izlenebilecek en güzel filmler arasına dahil olmasını kaçınılmaz hale getiriyor.

4. Cesaretin Var Mı Aşka?

Cesaretin Var Mı Aşka?

Çocukluklarından beri birbirinden hiçbir zaman ayrılmayan Julien ile Sophie’nin aşka uzanan öyküsünü konu alan Cesaretin Var Mı Aşka filmi de en iyi filmler kategorisinde bulunuyor. Küçükken tuhaf oyunlar bularak birbirlerini mutlu eden ikilinin bir anda ölümsüz bir aşka sahip olmaları ise hayatlarındaki birçok şeyi değiştiriyor. Aşkın gücünün hissedilmesini sağlayan filmin iMDB puanı 7.8 olurken sevgiliyle izlenecek romantik filmler değerlendirilmesinde de oldukça ön sıralarda gelir.

5. Not Defteri

NOT DEFTERİ

2004 yapımı olan İMDB puanı 8.0 olan Not Defteri filminde de aşkın boyutları tüm çıplaklığıyla hissediliyor. Oldukça ilginç bir başlangıcı bulunan filmde her şey huzurevinde yaşayan yaşlı bir adamın not defterindeki aşk hikayesini okumasıyla gerçekleşir. Bir anda 1940 yılını gidiş yaşanırken 17 yaşlında olan Allie isimli kızla yaşadıkları aşk anlatılır. Seabrook Adası etrafında geçen en iyi filmler sıralamasında olan Not Defteri, halen güncelliğini koruyan yapıdadır.

6. Sil Baştan

Sil Baştan

Sevgiliyle izlenebilecek korku filmleri kadar olmasa da kült olma konusunda vazgeçilmez Sil Baştan filmi de öneriler arasında yer alıyor. 2004 yapımı Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminde Jim Carrey ile Kate Winslet oyuncu kadrosunda yer alıyor. Eski sevgilisine ait tüm anılarını tıbbi müdahale geçirerek hafızasından silen Clementine, büyük bir aşkı ortaya çıkaracağından habersizdir. Aynı uygulamayı kendisi içinde yapmak isteyen Joel ise Clementine’i unutmak istemediğini fark ederek aşkını yaşamaya başlar. Büyük bir ikilemde kalan aşıklar için en iyi filmler listesinde olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Güzel vakit geçirmek istemenin yanında aşkın tarifini yapması ve aşkın ne kadar vazgeçilmez olduğunu da ortaya koyan bir kült filmdir.

7. Çikolata

ÇİKOLATA

Küçük bir Fransız Kasabası’nda geçen olayda bir kadınla kızının açtığı çikolata dükkânı özelinde olayla düğümlenir. 7.3 İMDB puanına sahip olan Lasse Hallström yönetmenliğinde olan 2000 yapımı film sevgiliyle izlenebilecek aksiyon filmleri arasında olup aşkın en yalın halini sunar.

Leave a Reply

Göster
Gizle