Kamerası En İyi Olan Telefonlar! – 2019

Günümüzde her an olabilecek tüm durumlar için kamerası en iyi telefonlar büyük kolaylık sağlar. Gidilen yerlerde daha net çekimler yapılabilmesi sağlanırken iş amaçlı olarak dahi telefon kamerası da kullanılabilir. Hem ön hem de arka kamerası özelinde yapılan testlerle en iyi olduğu bilinen telefonlar arasında ilk sırada Huawei Mate 20 Pro geliyor.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

İlgi çekici tasarımıyla birlikte pratik kullanım stili sunan Huawei Mate 20 Pro testler sonucunda en iyi kameraya sahip telefon olmayı başarmıştır. Leica üçlü kamera işleyişi var olurken çok daha yaratıcılar pozlarda çıkarılabilir. Pürüzsüz ve uzun süreli net çekim imkânı da kamera kalitesini gösteriyor. Yapay zekâ destekleyicisi var olan cihazda her fotoğraf için doku ve renk ayarı da yapılabiliyor. Tek bir alan fotoğrafı çekilmesini de imkanlı hale getiren üründe canlılık ise en cezbedici özelliği olarak söylenebilir. Farklı senaryo durumlarına uygunluğa sahip olan 40 MP ana RGB lensi de bulunuyor. Günlük fotoğraflarda ise detay yakalaması açısından son derece başarılı. 20 MP Leica Ultra Geniş Açı özelliği de çok daha kaliteli manzara fotoğraflarını kaçınılmaz hale getiriyor. Çok dar alanlarda bile geniş açı lensi kullanılarak fotoğraf çekilebilir. Çok daha yakın çekimlerle detaylar ortaya çıkarılabilir. 25 kategori tanımlanan yapay zeka özellikli kamerasında 1500’ün üzerinde senaryou desteği de sunuluyor. Gece modunda da çok rahat ve düşük ışıklı manuel çekimler yapılabilir. Yönetmen ayarlamalarıyla farklı tarzlarda fotoğraflara eklemeler yapılabilir, filtreler konulabilir ve video düzenlemeleri de gerçekleştirilebilir.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

2019 yılının kamerası en iyi telefonlar arasında ikinci sırayı Huawei P20 Pro alırken baş döndürücü kalitesi de görülmeye değer. 3 lensli kameraya sahip olup 40 MP RGB ile istenilen zaman çekim kalitesi yakalanabilir. Oto odak desteği ile birlikte lazer odak, derin odak ve aşamalı odak seçenekleri de bulunuyor. Geniş alanların kareye alınmasında herhangi bir detay kaybolmazken gece modunda da çekimler en iyi şartlarda yapılır.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10 Plus

Ultra geniş kamera özelliğiyle 123 dereceye kadar görüş alanı elde edilirken 4K UHD HDR10 özelliği de gerçeğe dönüşümü beraberinde getiriyor. Dinamik Ton Haritalaması var olan cihazda her çekim için doğru belirlemeyi otomatik sağlar. Yetersiz ışık ve alan durumlarında dahi kamerasıyla baş döndüren Samsung Galaxy S10 Plus desteklenen platformlar için en iyi kamera kalitesini bulundurur. Devamlı olarak çekim yapmak isteyenler için alternatifsiz olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9

Çoklu kamera trendleri içinde adından söz ettiren Xiaomi Mi 9 kamerası en iyi telefonlar sıralamasında ilkler arasındadır. 48 megapiksel çözünürlüğünde olan ana kamerasıyla 4 karenin bir araya getirilmesi de söz konusu. Çok daha ayrıntılı fotoğraflar sunması da en iyi yaptığı özellikler arasında gösterilebilir. F2/.2 diyafram açıklığına sahip olan 12 megapiksel telefoto ve ultra geniş açılı kamera sensörü de çokça kullanılıyor. 117 dereceye kadar geniş açılı çekimler sunuyor. PDAF ve CDAF özellikleri de var olan cihazda 4cm makro çekim yapılabilme ihtimali de yer alıyor.

Apple Iphone XS Max

Apple Iphone XS Max

12 Megapiksel geniş açılı kamera sunan üründe 12 MP telefoto çift kamerada oldukça iyi seviyelerde hizmet veriyor. En iyi kamerası olan telefonlardan olmakla birlikte 2 kat optik yakınlaştırma ve 10 kat dijital yakınlaştırma olanağı da bulunuyor. Gelişmiş bokeh efekti sayesinde çok daha derinlikli çekimler yapılabilir. Doğal ve Stüdyo başta olmak üzere Sahne Mono ve Kontur seçimleri de mevcut. Altı bileşene sahip lens ve çift optik görüntü stabilizasyonu olan telefonda 63 MP’ye kadar panorama seçeneği de bulunuyor. Akıllı HDR özelliği ile çok daha canlı fotoğraflar çekilebilir. Geniş renk yelpazesi ile seçimler yapılabilir, yerel ton eşleşme, pozlama denetimi ve seri çekim modu ile zamanlayıcı da kullanılabilir.

Leave a Reply

Göster
Gizle