En Güzel 7 Yaz Kitabı | Yazın Okunabilecek Kitaplar

Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte yapılacaklar listeleri oluşturulurken en güzel kitaplar arasından da seçimler yapılmaya başlanır. Gerek tatil süresi içerisinde gerek tatil beldelerinde mutlaka okunması gereken yaz kitapları vardır. Bunların doğru seçimiyle ilgi çekici maceralara dahil olunabilir, keyifli bir tatilin ortaya çıkması da sağlanır. Farklı dünyalara yolculuk yapmak isteyenler için de güzel kitaplar mevcut olurken yazın güzel havasına uygun olması da kitaplar için olmazsa olmazlar arasında bulunur. Peki, yazın okunabilecek kitaplar hangileri?

Uzanma Sanatı

Can Yayınları’ndan çıkan Bern Brunner imzalı Uzanma Sanatı adlı kitapta tam olarak yaz tatili serüvenini bulabilirsiniz. Uzanarak okuyacağınız başyapıtlardan bir tanesi olurken rahatlamak amacıyla yapılan uzanma sürecinin nelere sahip olduğu anlatılır. İnsanın rahatlamasının nasıl olduğu ve tarihsel anlamdaki uzanma metotları da konuları arasındadır.

En Güzel Yaz Kitapları

Yaşam ve Ölüm Yorgunu

Oldukça egzotik bir stile sahip olan Çin ile ilgili son yılların gözlemlerinin tadına bakmak isteyenler için Mo Yan imzalı Yaşam ve Ölüm Yorgunu keyifli okunacak yaz kitapları arasında geliyor. Çin tarihi hakkında önemli bilgiler verilirken toprak reformunun getirdiği olumsuzluklarda usta bir dille anlatılıyor. 2012 yılında Nobel Edebiyatı Ödülü kazanan Mo Yan tarafından yazılmış olup Can Yayınları çıkışlı kitapta 50 yıllık geçmişiyle Çin’e bir yolculuk yapılıyor. Sizlerde tatilinizde dinlenerek Çin hakkında ilgi çekici bilgiler öğrenmek için bu kitabı tercih edebilirsiniz.

Senden Önce Ben

Yaşamak konusunda herhangi bir sıkıntısı olmayan Lou ile Will arasındaki romantik hikâyeyi sizlerde seveceksiniz. Çok ağır bir motosiklet kazası geçirdikten sonra hayatını tüm yönleriyle değiştiren Will, mutsuz ve umutsuz bir şekilde yaşamını sürdürmeye kararlıdır. Ancak Lou ile tanışmasıyla birlikte bambaşka bir yöne doğru ilerleyen yaşamların kesişme noktaları da baş döndürüyor.

TAVSİYE YAZI
ÖĞRENCİLERİN YAZ TATİLİNDE YAPABİLECEKLERİ EN İYİ İŞ FİKİRLERİ

Tek Ciltte Aziz Nesin

Kimi zaman güldüren kimi zamanda derin düşüncelere daldıran Aziz Nesin’in çeşitli eserlerinin bir arada olduğu kapsamlı bir kitap olan “Tek Ciltte Aziz Nesin” Everest Yayınları tarafından okuyuculara sunuldu. Uzun yıllardır bir hayli yüksek talep gören kitabın içerisinde keyifle okuyacağınız komik öyküler ve deneme yazıları var. Ayrıca şiirleriyle uyarlama ve gezi yazıları da sizlere sanatsal bir yolculuk vaat ediyor.

En Güzel Yaz Kitapları

Diriliş

20.yüzyılın en dikkat çeken isimlerinden olan Stephan King tarafından kaleme alınan kitapta küçük bir kasabada geçen hikâye konu alınıyor. Bir çocukla rahip arasındaki takıntılı durumun korkulu dille anlatımı sizleri de gerilimi yüksek olaylara dahil edecektir. Tatilde okunacak kitaplar 2019 listesinde Diriliş mutlaka yer bulmalıdır.

Hayvanlardan Tanrılara

Yazarı Yuval Noah Harari olan efsanevi bir tarzda yazlan kitapta insanlık tarihi türler arasındaki geçişlerle anlatılıyor. İnsanlık hakkında çok daha kapsamlı bilgilere sahip olmak için en iyi tercihlerden biri olurken şaşırtıcı durumları içermesi de yaz tatilinizin çok daha ilginç bir yere doğru gitmesine neden olabilir. Dünyanın karşılaştığı modern sorunlar içinde çözüm önerileri getiren kitabı en iyi kitap sitesi de dahil olmak üzere birçok yerde bulabilir, online satın alabilirsiniz.

En İyi Yaz Kitapları

Zamanın Kısa Tarihi

Stephan Hawking sevenler için baş döndürücü bir yapıt ola Zamanın Kısa Tarihi, en güzel yaz kitapları arasında öncülerdendir. Zamanın ne olduğu kavramsal olarak açıklanırken zamanın algılanması ve yaşayıştaki etkileri de sorgulanır. Zaman yolculuğu ile de yeni bir bölümün olduğu kitabın içerisindeki araştırmalar ise kişinin yoğun düşünceler üretmesini de kaçınılmaz hale getiriyor. Hali hazırda tatilde okunacak kitaplar 2019 listesi bu şekilde yapılabileceği gibi çok daha farklı yapıtların eklenmesi de söz konusudur. Ancak yine de büyük oranda değişmiş senaryolara sahip filmlerinden ziyade kitapların okunması çok daha büyük bir hazzı almanızı sağlayacaktır.

Leave a Reply

Göster
Gizle