4 Maddede En İyi Ruj Sürme Teknikleri ve Stilleri Nelerdir?

En İyi Ruj Sürme Teknikleri
En İyi Ruj Sürme Teknikleri

Rujlar, bir kadının yüzünü tamamlayan ve onların ihtişamlı gösterebilen bir araçtır. Kullanılan rujun kalitesine ve rengine göre kadının yüzünü tamamlar ve karşısındakileri büyüler. Fakat bu büyüleyici etkiyi yaratan hem sürülen rujun kalitesi hem de sürerken uygulanan tekniktir.
Örneğin, çok bastırarak sürdüğünüz bir kırmızı rujun dudaklarınızda çok cırtlak duracağını kabul edelim. O yüzden bu yazımızda sizlere bu etkiyi yaratabilmeniz için gereken ruj sürme tekniklerinden bahsedeceğiz.

Teknik 1

Dudağına ruj sürmeden önce dudaklarınızı belirgin edecek kalemleri kullanırken mutlaka dudağınızın rengine uyacak renkleri seçmeye gayret gösterin. Ayrıca ince dudaklarınız için, bu kalemlerle dudaklarınızın etrafını çok kalın bir çizgi şeklinde belirtmeye çalışmayın.

Teknik 2

Çatlak dudaklarınız için, suyun altından geçirdiğiniz bir dış fırçası yardımıyla dudaklarınızı nemlendirin. Nemlendirme işlemi için, suya batırıp sıktığınız bir havluyu da kullanabilirsiniz.

Tavsiye Yazı : Sevgiliyle İzlenebilecek En Güzel 7 Film : Neler İzlenmeli?

Teknik 3

Eğer dışarı çıkarken kullanmak istediğiniz rujun rengi koyu bir renk ise, allığı ve göz makyajınızı çok koyu yapmayın. Bu şekilde yapacağınız bir makyaj ile tüm dikkatler dudaklarınızda olacaktır.

Teknik 4

Ruju sürme aşamasında mutlaka ağzınızı kapatın. Ağzınızı kapatmazsanız, süreceğiniz koyu renkli bir rujun dişinize bulaşma ihtimalini düşünün. Sanırım neden ağzınızı kapatmanız gerektiği konusunda yeterli bir açıklama olmuştur.

Yukarıda bahsettiğimiz teknikler yardımıyla artık sizde profesyonel bir şekilde ruj tercihi yapabilir ve rujlarınızı sürerek tüm dikkatleri üzerine çekebilirsiniz

One Response

  1. Hollie 22 Aralık 2019 Reply

Leave a Reply

Göster
Gizle