2019’un En İyi Düğün Şarkıları

Düğün törenlerinde çokça önemli olan hususların başında düğün şarkıları gelir. Gerek çiftler için bir anlama sahip olması gerek var olan konseptle uyumlu olması da ortaya çok da estetik bir güzellik çıkarıyor. Düğün müzikleri ya da şarkı seçimleri ise genellikle büyük tartışmaları da beraberinde getirebiliyor. Özellikle tercih edilecek şarkılarla ilgili farklı durumların olabilmesi de ihtimali artırıyor. Ancak düğün törenlerinde birden fazla şarkı seçimi de gerekiyor. Çiftin giriş anında çalınacak parça farklı olacağı gibi pasta kesme töreninde de farklı bir şarkı çalınıyor. Dans için hazırlanan şarkılarda farklılık gösterirken düğün şarkıları birden fazla seçimle sonuçlanıyor. Peki, düğünlerde en çok tercih edilen şarkılar hangileri?

2019’un En İyi Düğün Şarkıları

♫ Düğün Giriş Müzikleri

Davetlilerin gelerek yerlerini alması ve her türlü durumun hazır olmasından sonra çalınır. Gelin-damadın sahneye gelişlerini de ifade eden düğün giriş müzikleri bazen çok daha hareketli olabilmektedir. Herkesin duyması ve tepki vermesi açısından hareketli olması da gereklidir.

Göksel’den “Senden Başka” isimli şarkı hali hazırda giriş müziği olarak en çok tercih edilen düğün şarkıları arasındadır. Bununla birlikte Kenan Doğulu’nun “Gelinim” isimli şarkısı da isteklerdendir. Düğün giriş müzikleri özelinde Felix Mendelssohn imzalı “Wedding March” isimli şarkıda düğün şarkıları listesi içerisinde kendisine yer bulmaktadır.

♫ En İyi Düğün Dans Müzikleri

Çiftlerin kendileri tarafından seçilen düğün şarkıları çoğunlukla bir hikâyeye ya da senaryoya sahiptir. Bu durumda bir benzerlik kurulması da istenirken ilk dans müziği ise hiçbir zaman unutulmayacaktır. Ayrıca dans müziğinin başlamasıyla birlikte gelin ve damadın bir koreografi eşliğinde güzel anlar yaşatması da mümkündür. 2019 yaz düğünleri özelinde birlikte dans etme popüler hale gelirken çok daha iyi bir anı olması açısından da önem taşır.

Elvis Costello imzalı “She” şarkısı dans müzikleri açısından ilk sırada gelir. Bununla birlikte büyük usta Erol Büyükburç’un Papatya şarkısı da kullanılmaktadır. LP tarafından seslendirilen “Other People” ise dans için çok daha uygundur. Özdemir Erdoğan’ın ölümsüz eseri “Bana Ellerini Ver” ise en iyi dans müzikleri arasında sıralanır. Bunların dışında Kutsi ve Zara ikilisinin seslendirdiği “Aşıklar Şehri”, Sibel Pamuk eseri “Sen ve Ben” en çok talep edilen düğün dans müziklerindendir.

✎ TAVSİYE YAZI
YAZA HAZIRLIK – KİLO VEREBİLMEK İÇİN EN İYİ 6 YÖNTEM!
SİVİLCE İZLERİNİ GİDERECEK EN İYİ MASKELER 2019

♫ Düğün Pastası Kesme Müziği

Düğün pastasının birlikte kesilmesi de en özel anlar arasında bulunurken buna özel de bir müzik seçilir.

Düğün şarkıları arasında tercih edilebileceklerin haricinde Avicii imzalı “Wake Me Up” başta olmak üzere Goran Bregovic “Kalasnjikov”, Yonca Evcimik “Bandıra Bandıra”, Elvis Presley “Jailhouse Rock” şarkıları da istenmeye devam eder. Hali hazırda çoğunlukla düğün şarkıları hareketli parçalar arasından seçilirken dans durumlarında ise çok daha slow parça seçimleri de olabilmektedir. Romantik anların yaşanması için doğru parça seçimi mühimdir. Bununla birlikte çift için daha öncesinde bir anlama sahip olması da parçaları önemli hale getirir.

Leave a Reply

Göster
Gizle