2019 En Trend Kadın Saç Modelleri

Göz açıp kapayıncaya kadar 2019 yılının ortalarına hızlı bir şekilde geldik bile. Sırada yaza “merhaba” deme zamanı. Bilindiği üzere bu sene kış ülkemizde epey uzun sürdü. Bu nedenle çoğumuz bol güneşli günlerin gelmesini deyim yerindeyse iple çekiyoruz. Yazı bekleyenler aynı zamanda kendilerinde değişiklik yapmak için de harekete geçeceklerdir. Özellikle kadınlar kışlıkları kaldırıp yazlık kıyafetleri çıkarmaya, hatta yeni yazlık kıyafetler almaya başladılar bile. Kıyafetler tamam peki ama “Yazın saçlarımı nasıl kestirmeliyim?” “2019’da hangi saç modelleri var?” ya da “Hangi saç renkleri moda?” diye düşünen kadınlar için özel bir liste hazırladık. “Ben değişime kendimden, bilhassa saçlarımdan başlarım” diyenlerdenseniz, önerilerimize göz atabilirsiniz.

Kahküllü Bob Kesim

Bu yıl yumuşak geçişli kesimlerin yerini daha sert kesimler aldı diyebiliriz. Keskin geçişleri olan bu kesimi yaptırmak için ise ince telli saçlarınızın olması avantajınız olacaktır. Kaküllü bob kesim ile yüzünüze yakışan şekilde bir kesim yaparak bu yaza havalı bir başlangıç yapabilirsiniz.

kahküllü bob kesim enler buradaPixie Saç Kesimi

Uzun saçlarına kıyamayacak olanları üzecek, iddialı bir saç kesimi olan pixie kesimi saçlar bu yıl moda. Kısa boyda saç kullanmayı sevenler ise bu trende hemen dahil olabilirler. Artık uzun saçlarından kurtulmak isteyenler ise bu modeli kestirip sadece jöle kullanarak saçlarını şekillendirebilir. Hem pratik bir saç hem de sıcak havalarda saçınızı kafanıza takmayacağınız bir çözüm gibi görünüyor.

pıxıe sac modelı enler burada

Küt Saç Kesimi

Saçınız ister uzun, ister omuz hizasında, ister kulak hizasında olsun fark etmiyor. Bu yıl saçınızı hangi boy kestirirseniz kestirin katlı kesim yerine küt kesimi tercih edin. Bu yılın en popüler kesimlerinden biri kesinlikle küt kesimler. Dediğimiz gibi bu yıl keskin çizgiler barındıran kesimler bir hayli trend olmuş durumda.

küt sac modeli enler burada

Geri Doğru Taranmış Saçlar

Kesimin haricinde saçına nasıl şekil vereceğinizle ilgili 2019 yılı saç modellerine baktığımızda, 90’lı yıllara geri döndüğümüzü görebilirsiniz. 90’lardaki gibi bu yıl da geriye doğru taranmış saçlar oldukça moda. Jöle, saç spreyi veya saç köpüğü ile oldukça kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz bir model olacaktır. Ayrıca saçınızın uzun ya da kısa olması bu trend modeli uygulamanız için engel değil. Her boydan saça sahip kadınlar bu yıl geriye doğru taranmış saç modelini uygulayabilir.

geri taranmıs sac modeli enler burada

 

Karakterli veya İnce Örgüler

Saç örgüleri el becerileri olanlar veya yakınında el becerisi olan bir yakını olanlar için oldukça pratik bir çözüm. El becerisi olmayanlar da en yakın kuaförde hızlı bir şekilde saçına bu yılın favori saç şekillerinden olan örgüleri ister karakteristik ister ince ince uygulanmış biçimde saçlarına uygulayabilirler.

ince orgulu karakterli sac modeli

Elle Taranmış Saçlar

Doğal görünmeyi sevenler için bu saç modeli büyük bir kurtarıcı olacağa benziyor. Elle taranmış görünümünde, hafif dağınık saçlar bu yıl çok göreceğe benziyoruz. Salaş takılmayı sevenler için çok güzel ve pratik bir saç modeli. Ben zaten hep böyle elimle tarar çıkardım diyenlerin yüzleri bu yaz iyi gülecektir.

taranmıs sac

taranmıs dogal sac

Saç Aksesuarları

Bu yıl çok sayıda saç aksesuarını aynı anda kullanabilirsiniz. Bu abartılı görünümün haricinde sade, ince veya kalın bantlar, saç taçlarıyla da saçlarınızı süsleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra ıslak görünümlü saçlara büyük çiçek şeklinde aksesuarlar kullanarak ya da renkli bandanalar takarak da 2019 saç trendlerini yakalayabilirsiniz.

Pastel Renkler

Şekil ve kesimin haricinde saç rengi değiştirmeyi sevenler cesur kadınlar için bu yılın müjdesi pastel saç renklerinin moda olması. Özellikle pastel pembe renkleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra mavi ve mor da trend renkler arasında. Hatta bu renkleri siyah ya da kahverengi saçlarınızın arasına karıştırıp aynı anda bile kullanmanız bu yıl abartıya kaçmıyor.

pastel sac renkleri

pastel sac renkleri

Tiger Eye Saç Rengi

Tiger Eye saç renklendirme tekniği ismini kaplan gözü taşından alıyor. Kaplan gözü taşında olduğu gibi koyu kahvenin içerisinden daha parlak koyu sarı veya karamel renkler ışıldıyor. Kaplan gibi güçlü saçlarınıza kaplan gözü renginde saçlar bu yıl çok yakışacak.

Tiger Eye Saç Rengi

Tiger Eye Saç Rengi

Gümüş Saç Rengi

Geçtiğimiz iki yıl boyunca kullanılan gri saçlar bu yıl da modasını koruyor. Hala denememiş olan ve gri renk saç isteyen kadınlar bu yıl denerlerse demode olmazlar. Gümüş gri renk saçlar bu yıl da moda olma özelliğini koruyor.

Gümüş Saç Rengi

Gümüş Saç Rengi

Gümüş Saç Rengi

Leave a Reply

Göster
Gizle