2019 En İyi Yaz Tatili Aktiviteleri – Yazın Neler Yapılır?

Günlerin birbirini kovalamasının sonucunda bir kez daha yaz tatilinin gelmesinin mutluluğu içerisindeyiz. Her ne kadar sıcak kumlar, el değmemiş mavilikler gözlerimizde canlansa da yaz tatili aktiviteleri anlamında neler yapabileceğimize tam karar vermiş değiliz. Eğer sizde yaz tatilinizde çok ilginç ve ilk kez deneyim yaşayacağınız tatil aktiviteleri yapmak istiyorsanız yazımız sizlere iyi gelecek. Hali hazırda el değmemiş doğal güzellikleriyle ünlü Türkiye’nin cennet koylarında yapılabilecek yaz tatili aktivitelerini sizler için derledik.

Kitesurf Deneyimi

Maviliklerle buluşmak isteyenler için çok uygun olacak rüzgâr sörfü ve kitesurf yaz tatilinin en ilginç aktivitelerinden biri olmaya aday. Özellikle Alaçatı’da gerçekleştirilen rüzgar sörfü oldukça heyecanlı bir deneyimi de sunuyor. Sizlerde İzmir’e bir saatlik mesafede bulunan bu mevkide meltem, lodos ve poyrazın eksik olmadığı mavilikler içerisinde rüzgar sörfü deneyimi yaşayabilirsiniz. Kitesurf için ise Pırlanta Plajı sizleri bekliyor.

Alaçatı Kitesurf

Maviliklere Yolculuk

Ege veya Akdeniz kıyılarında gerçekleştirilebilecek maviye yolculuk turları da eşsiz bir dinlenme sağlayan aktiviteler arasındadır. Sevdiklerinizle birlikte gerçekleştireceğiniz tekne turuyla insan eli değmemiş güzellikleri görebilir, deniz altına inerek yakamoz görme fırsatını elde edebilirsiniz. Ay ışığının denize vurmasıyla ortaya çıkan büyüleyici güzelliklere şimdiden hayran kalacağınızı söylemek de yanlış olmayacaktır.

Yaz tatilde neler yapılır?Yaz tatili aktiviteleri nelerdir?Tatilde ne yapılır?Yaz tatili planlarını oluşturmadıysanız, bu önerileri dikkate alarak planınızı hazırlayabilir ve bu yaz tatilini öncekilerden farklı değerlendirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : BALAYI İÇİN GİDİLECEK EN İYİ YERLER

Denizaltında Antik Kent Ziyareti

Akdeniz’in masmavi güzelliklerinin tercih edilmesi halinde binlerce yıl öncesinden kalmış Simena kalıntılarını da görebilirsiniz. Denizin altında bulunan kalıntıların birçoğu su yüzeyinden de görülebiliyor. Ancak su altında yapılacak keyifli kano turlarına dahil olunarak çok daha yakından antik kent görme şansına sahip olabilirsiniz.

Rafting Keyfi İçin Çoruh

Doğu Karadeniz’in aşılmaz sarp dağlarından olan Mescit Dağı’ndan başlayarak ilerleyen Çoruh Nehri’nde yaz aylarında yapılacak rafting yarışlarıyla doğal güzelliklerin tadına varabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte birkaç günlük ziyaret için gidilmesi rafting özelinde yeterli olacaktır. 431 kilometre boyunca ilerleyen nehrin iki yanında eşsiz doğal güzellikler bulunurken yeşil vadiler arasında da geçişler yapılıyor. En iyi rafting keyfinin ise haziran aylarında olacağı unutulmamalıdır. Dağlardan biriken karların erimeye başlamasıyla birlikte suyun çok daha hızlı olmasıyla izleyenler için bile rafting bir tutkuya dönüşüyor.

Dalyan Gezileri

Muğla’nın tatil bölgelerinden Dalyan’da koruma altına alınan doğal ortamların görülmesi de yaz tatili aktiviteleri arasında ilk sıralarda geliyor. Marmaris ve Fethiye arasında bulunan bölgede tarihi alanları gezmeniz de mümkün. Bunun dışında derin sazlıklar arasında yapılacak tekne turları da çok daha yakından güzelliklerin görülmesini kaçınılmaz hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : 2019 EN TREND SAÇ MODELLERİ

Rize’de Kuş Gözlemciliği

Avrupa’ya kadar gitmenize gerek kalmadan Rize’nin İkizdere ilçesi bölgesinde kuşların göçlerini takip edebilir, hareketlerini gözlemleyebilirsiniz. Özellikle temmuz ya da ağustos aylarında Rize’ye gelmeniz halinde mutlaka akbaba, kızıl akbaba, kaya kartalı, huş tavuğu gibi başka yerde görme olanağınız olmayan kuşları izleyebilir, hayran gözlerle bakabilirsiniz. Ayrıca yaylada yapılacak gezilerle bulutlara doğru yürüyebilmek hiç de hayal ürünü değil. Hem serinlik hem de sadece bu yörede görülebilecek güzellikler için Rize İkizdere bambaşka bir cazibeye sahip durumda. Sizlerde 2019 yaz tatilinde farklı aktiviteler yapmak isterseniz bu seçenekleri değerlendirebilir, deneyimlerinize yenilerini ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Göster
Gizle